Spomienka časť 1.

Autor: Ladislav Miko | 2.3.2012 o 11:34 | (upravené 2.3.2012 o 11:39) Karma článku: 3,24 | Prečítané:  265x

Ak Vám niekto/niečo chýba, je potrebné, zamyslieť sa čo konkrétne Vám na ňom/tom chýba a ako ste sa dostali k danej spomienke.

Ak Vám niekto/niečo chýba, je potrebné, zamyslieť sa čo konkrétne Vám na ňom/tom chýba a ako ste sa dostali k danej spomienke.

Prvotná a dôlezitá vec je uvedomiť si, že to čo sa deje v reálnom čase sú naše pocity, je to sústava spolupracujúcich nervových impulzov, myšlienok, zmyslov...

To čo sa stalo sú spomienky, ktoré si ale vieme vytvárať a upravovať aj keď to nerobíme vedome, ale podvedome, podľa akcií v reálnom čase. To čo sa stane je zas len súbor myšlienok, zmyslov, reakcií na momentálne prebiehajúce situácie a akcie - tak nastáva a podľa toho sa mení naša budúcnosť a následné chovanie.

 

Prvé na čo si spomenieme je učitá udalosť, útržky, na ktoré sa snažíme spomenúť si.

Nikdy ale nevieme ako sme sa k určitej udalosti dostali, vždy si spomíname na presne "do deja" vnorenú reakciu.

Akcia predchádzajúca reakcii nám ale chýba a keď sa snažíme spomenúť si na danú akciu vtedyvstupuje do reality naša fantázia, ktorá pomocou povedomých spomienok a predstavivosti dokáže vytvarovať spomienku do takej určitosti a pravdepodobnosti až sa nám zdá skutočne reálna a teda v tejto chvíli nám reálne začína chýbať daný človek, vec, miesto a pod...

 

Predstavme si teda sen. V snoch si vytvárame, súčasne žijeme a vnímame okolitý svet. V snoch sineuvedomujeme, že snívame a častokrát sa stáva, že si po prebudení snažíme spomenúť na to čo sa nám snívalo. Reálne sa nám "sníval" sen, reálne sme si podľa určitých zážitkov svet a udalosti v sne tvorili a reálne sme všetko v ňom vnímali. Prečo si teda nespomíname na sen celkovo? Prečo to teda nie je ďalšia jasná spomienka? Naše podvedomie si totiž v určitom okamžiku uvedomuje, že to čo v nedávnej minulosti prežilo nebolo reálne a tam nastáva aj rozdiel medzi "realitou" a "snom".

Snívalo sa nám o ceste a prebudili sme sa. Nás ale zaujíma čo bolo na konci cesty, ale sen už je len našou spomienkou. Čo teda urobíme?

 

 

Viac v 2.časti...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Klasická nedeľa kedysi: Kostol, obed, futbal. Boli to zlaté časy

Bratislava bola o polovicu menšia, ale na futbal chodilo desaťkrát viac ľudí.

DOMOV

Podnikateľ Lunter chce poraziť Kotlebu

Známy podnikateľ Ján Lunter založil firmu na zdravé potraviny.

EKONOMIKA

Odhalili daňový podvod so sušenými hríbmi

Spoločnosti zrejme predpokladali, že dodávka nebude podozrivá.


Už ste čítali?